Karuna Reiki

Karuna Reiki

Karuna Reiki Nedir?

1900’lü yıllarda Japonya'da Mikao Usui’nin bulduğu reiki sisteminden ortaya çıkan ruhsal bir şifa yöntemidir.

Karuna Reiki Willam Lee Rand tarafından keşfedilmiştir. Karuna Reiki, usui reikinin her geçen gün yükselen ve gelişen dünyaya adapte edilmiş daha da güçlü ve gelişmiş bir halidir denebilir. Karuna Reiki’de kişiler Japon azizesi olan Quan Yin’in enerjisine uyumlanmaktadır ve bu kişinin yardımlarıyla sayesinde Tanrısal sevgi ve şefkat enerjisi yönünde çalışmaları sağlanmaktadır.

Karuna reiki eğitimi alacak kişilerin Usui reiki master seviyesinde olmaları gerekmektedir.

Reiki enerjisi çalışmalarında eğitimlerin hangi sırayla alınması gerektiğine dair sıralamayı aşağıdaki üçgen formülünde inceleyebilirsiniz. Formülün en altından başlayarak, kademe kademe enerji çalışmalarına ve eğitimlerine katılarak kendinizi ruhsal gelişim ve şifacılık yolunda geliştirebilirsiniz.

karuna egitim ucgeni

Hemen üçgen formülünün en tepesindeki eğitimleri alamamanızın nedeni ilk olarak bedeninizin ve ruhsal farkındalığınızın Reiki seviyesinin en eski enerjilerinden başlayarak belli adımlarda ve aşamalarda uyumlanması gerektiğidir.

Karuna’nın anlamı

Karuna sanskritçe bir kelimedir ve yardıma ihtiyacı olanların sevgiyle şifalandırılması ve acılarının azaltılması anlamına gelir. Karuna'nın hint dilinde tam karşılığı sevgi dolu hareketler anlamındadır.

karuna figur

Karuna reiki öğrencilere spiritüel aydınlanma ve sizden başka tüm varlıklara şefkatle yaklaşıp onları oldukları gibi kabul etme erdemi verir.

Karuna sisteminin ana odağı şefkat ve sevgidir. Karuna kaynağının Allah’tan alan sonsuz ve yüksek katlardan gelen çok kuvvetli bir sevgi ve şefkat enerjisidir.

Karuna eğitimi alan kişiler evrendeki tüm canlılara büyük bir şefkat ve sevgi ile bakmayı ve onları oldukları gibi kabul etmeyi öğrenirler.

Karuna enerjisinin dünyamıza Japon azizesi Quan Yin tarafından ulaştırıldığı bilinmektedir.

Bu sebeple Karuna reikinin verdiği enerji çok keskin, çok güçlü ancak aynı zamanda yumuşak ve sevecen bir enerji olarak hissedilir.

karuna figur 2

Karuna Reiki Uygulaması ve Karuna Reiki Sembolleri

Karuna reiki; herkesin şifa enerjisini algılayıp üzerine alabileceği ve ihtiyacı olan diğer canlılara verebileceği prensibi ile çalışır.

Karuna reiki eğitimi sırasında öğrencilerin karuna sevgi enerjisine kendilerini daha da açmaları, bu enerjiyi kendilerinde toplayabilmeleri ve diğer canlılara yansıtabilmeleri için özel uyumlama çalışmaları vardır.

Karuna eğitimi alan kişilerin, yaratıcıdan gelen bu kuvvetli sevgi enerjisi ile spiritüel olarak açılmalar ve gelişmeler yaşadıkları ve farklı boyutlardan ışık varlıklarıyla iletişime geçtikleri bilinmektedir.

Karuna enerjisi, eğitimi alan tüm kişilerin karmasında güçlü bir şifalanma yaratır ve kişileri geçmiş yaşamlarının negatif etkilerinden ve yüklerinden arındırır.

Bu şekilde ışığa daha açık, daha temiz ve saf enerji alanına sahip oluruz. Dolayısıyla ruhsal gelişmeleri konusunda daha başarılı çalışmalar yaparız.

karuna figur 3

Melekler ve ruhsal varlıklarla iletişime geçme, önsezilerimizin gelişmesi gibi ruhsal gelişmelerin geliştirilmesinde Karuna reiki eğitiminin fazlasıyla katkısı vardır.

Karuna Reiki eğitimi Karuna Reiki birinci aşama, Karuna Reiki ikinci aşama ve Karuna Reiki Master olmak üzere 3 aşamadan oluşur.

Karuna Reiki eğitimi süresince 4 adet karuna master sembolü, 8 adet karuna şifa sembolü verilmektedir.

Karuna reiki sistemi ile kullanılan semboller geçmişini binlerce yıl öncesinden almıştır. Tarihi sembollerdir ve diğer enerji çalışmalarında da kullanılabilmektedir.

Pek tabiki burada asıl önemli olan sembolün ne niyetle kullandığı ve uygulayan kişinin nasıl bir enerji sisteminde kullanmak için uyumlama aldığıdır.

Karuna Reiki çok kuvvetli ve detaylı enerji sistemlerinden biridir. Reiki sistemlerini destekleyen ve sadece yardımcı olan Karuna Ki eğitimleri ile karıştırılmaması gerekir.

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Ücretsiz Melek Kartı

Melek kartları meleklerinizden mesajlar verir, onların güvenilir ve sevgi dolu varlığını hatırlatır.

Size meleklerinizin rehberliğini hatırlatması için hergün ücretsiz melek kartı çekebilirsiniz.

ÜCRETSİZ MELEK KARTINIZI ÇEKMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Ziyaretçi İstatistikleri

Bugün175
Dün402
Bu Hafta577
Bu Ay7511
Toplam857818

6
ziyaretçimiz online
>