Usui Reiki 2. Aşama

Reiki ikinci aşama eğitimi Japonya’da Okuden olarak adlandırılmaktadır. Reiki’yi tam anlamıyla kavramak için ikinci basamak çok önemlidir. İkinci aşama reiki eğitimi kişinin şifa için verdiği enerjiyi artırır ve eğitimi alan kişi uzaktan şifa verme yöntemini de bu eğitimde öğrenir.

Bu aşamada öğrenciye reiki uygulamasında kullanacağı ek yöntemler gösterilir. Bununla birlikte reiki sembolleri öğretilir ve sembolleri nasıl kullanılacağına dair teknikler gösterilir. Öğrenilen sembollerin reiki esnasında çizilmesi veya reiki esnasında kişinin zihninde canlandırması kişinin reiki enerjisine daha güçlü bağlanmasını sağlar.

Reiki sembolleri kutsaldırlar ve geleneksel olarak gizli tutulurlar. Bu reiki geleneğinin bir parçasıdır. Sadece reiki ikinci aşama eğitimi alan öğrencilere gösterilir ve öğretilir. Bu sembolleri öğrenen kişinin bunları kullanabilmesi için reiki 2. aşamaya uyumlanmış olması gerekmektedir.

İkinci aşama reiki eğitimi ile öğrenci artık sadece temas ederek değil, zaman ve mekandan bağımsız olarak uzaktan reiki enerjisi verebilir ve çok daha güçlü reiki enerjisi verebilir. Bu aşamada öğrenci 3 adet sembol öğrenir. Bu semboller mental sembol, uzaklık sembolü ve güç sembolüdür. Artık reiki uygulayıcısı gelecekteki ve geçmişteki olaylara, var olan durumlara reiki ile şifa gönderebilir. Psikolojik rahatsızlıklara reiki ile olumlu yönde tedavi edebilir. Duygusal ve zihinsel yönde şifa verebilir. Reiki uygulayıcısı bilinçaltı temizliği de yapabilir.