Şifa Terapi, hayatı yeniden okumak ve öğrenmek isteyenler için kurulan bir topluluktur. Öyle ki, kâinat ve insan arasındaki bağı ortaya koyarak, insanın yeniden öz fıtratına dönmesini ve öz nitelikleri çerçevesinde yaşayarak mutlu olmasını hedef edinmiştir. Bu kapsamda sunduğu bilgilendirmeler, tanıtımlar, şifa çalışmaları, terapi seansları ve eğitimler ile, sadece kendi hayatını aydınlık bir geleceğe taşıyan değil, bunu bir dava edinerek başkalarının hayatlarına da dokunacak her yaştan insanı dünyanın her yerinde geçerli olan terapi teknikleriyle tanıştırıyor.

İnsan kainatın özüdür

Yaratılanlar arasında en yüce ruha sahip olan insan evrenin özüdür. Evrende gördüğümüz tüm sistemler insan vücudunun içinde minyatür bir hali ile vardır ve çevresinde gördüğü hayat yanılsamaları kişinin özüdür. Öyleki Hz. Mevlana “İnsanın Özü ne ise, Gözü de onu görür” der ve hayatımızı anlamamızı ister. Evren büyük bir enerjiyle sürekli genişler ve dinamizmiyle insanlara yüce mesajlar vererek, insanın nasıl yaşaması gerektiğini anlamasını sağlayacak sıralarla doludur.Tek yapmamız gereken O’nun yasalarını ve kanunlarını anlayıp,bu oyunun nasıl oynandığını anlamaktır.

Evrenin mükemmel işleyişinin sırlarına erişildiğinde elbette ki onun da özü olan insan mükemmelliğe erişecektir. Şifa Terapi, modern hayatın insanın özünü kaybettirdiği çağımız içerisinde, yeniden öze dönüş ve belki de yeniden diriliş felsefesiyle, insanlara kâinatın sürekli akan yaşamsal enerjisini bağlantıya geçirir.

Öze dönüşü sağlayan şifa, terapi ve eğitimler

Aile Dizimi: Aile fertlerince gerçekleştirilen olumsuz durumların atalarımızdan günümüze aktarılmasıdır. Nesilden nesile aktarılan ve sonuçta şimdiki zamanda psikolojik veya fiziksel sorunlar olarak kendini gösterir. Çalışmalarımızda bunun tedavi edilmesi amaçlanmaktadır.

ReikiEvrensel yaşam enerjisini ortaya çıkaran terapi şeklidir. Amacı bedensel ve zihinsel kaygıları, korkuları ve endişeleri şifalandırmak. BİR lik bilincinde olan aydınlık bir ruha sahip olmak.

Ho’oponopono: Hawai kökenli bir terapi yöntemidir. İnsana özgüven kazandıran ve ruh, zihin, beden dengesini kurduran önemli bir şifa sistemidir.

Hipnoz: Bilinçaltı tedavisi olarak yüzyıllardır kullanılan hipnozla daha dingin ve temiz bilinçaltı düşünce dünyasının oluşturulması amaçlanır.

Melekler: Ruhu evrenle bütünleştiren şifa, terapi yöntemidir. Kişinin sınırlı olan gücünü, sınırsız güce teslim etmesi ve imkansızların imkanına inanacak ruha sahip olması amaçlanmaktadır.

Nefes: Birbirinden farklı nefes çalışmaları sayesinde hayat suyu oksijenin bedende etkili dolaşımının sağlanması ve böylece beyin kimyasının düzeltilmesi amaçlanmaktadır.