Usui Reiki 3B Aşama (Reiki Master Teacher)

Reiki üçüncü aşama eğitimi Japonya’da Shinpiden olarak adlandırılmaktadır. Geleneksel reiki eğitiminde son basamaktır. Aynı zamanda gizem ve sır öğretisidir. Reiki öğretmeni ( Reiki Master Teacher ) olmak ve Usui Reiki sistemini tam anlamıyla anlamak için olan son basamaktır. Usui Reiki 3B aşamasında Öğretmenlik sembolü verilir. Öğretmenlik sembolü bu ana kadar ki reiki eğitiminde verilen 4 reiki sembolünün tamamlayıcısı niteliğinde olan son semboldür. Reiki üçüncü asama eğitiminde Usui Reiki Master sembolü, Öğretmenlik sembolünden başka Tibet usta sembolü ve Raku sembolü de verilebilir.

Usui Reiki 3B aşaması Reiki Master Teacher seviyesidir. Eğitimi alan kişi bu seviye de artık uyumlama yapabilir ve öğrenci yetiştirebilir. Bir Usui Reiki Master Teacher için öğrencisini Reiki öğretmeni seviyesine ulaştırmak, ona bildiklerini öğretmek hem onur verici hem de çok zor bir dönemdir. Öğrenci ve Reiki öğretmeni aylarca beraber çalışır. Hiç bir Reiki üstadı diğer aşamalarda olduğu gibi reiki öğretmeni yaptığı öğrencisini hiç bir zaman yanlız bırakmaz her zaman yanında olur.

Usui Reiki 3B sonsuz bir gelişim sürecidir. Reiki usta öğretmeni öğrencisine öğretmenliği, öğrencilerin nasıl eğitilmesi gerektiğini, ve astral seviye de başka öğretiler verir. Ne zaman ki öğrenci öğretmeninde tüm incelikleri öğrenene kadar bu şekilde devam eder.

Reiki Master Teacher aşamasına uyumlama aldıktan sonra eğitimi alan kişi Usui Reiki 3B aşamasının kendisini geliştirmesini beklemelidir. Öğrenmesi gereken bilgileri ve öğretileri tamamen yutmadan asla bir başka kişiyi uyumlama yapmamalıdır. Çünkü uyumlama doğru yapıldığında kişinin hayatına çok güzellikler getirmektedir. Ama yanlış yapıldığında da çok büyük negatifler etkiler getirecektir. Bu nedenle de Reiki Öğretmenlik mertebesine ulaşmış olan kişiler bu büyük sorumluluğun her zaman bilincindedirler.