Usui Reiki 1. Aşama

Reiki birinci aşama eğitimi Japonya’da Shoden olarak adlandırılmaktadır. Reiki eğitiminin ilk aşamasıdır ve reiki ile şifanın dokunarak aktarımının öğretildiği bölümdür. Reiki enerjisini kullanmak isteyen kişilere verilen eğitimdir. Reiki birinci aşamasını alan kişiler kendilerine, kişilere ve diğer canlılara enerji vermeyi bu aşamada öğrenirler.

Reiki enerjisi nin aktarılması ile kişi birinci aşama eğitime başlar. Bu aşamada kişiye standart el pozisyonları, reiki tarihçesi ve reiki prensipleri öğretilir. Ayrıca öğrencinin kendisine ve başka bir kişiye reiki uygulaması için yapması gerekenler öğretilir. İlk aşama sonunda kişiler hayat boyu kullanabilecekleri bir şifa tekniğini öğrenecekler.

Birinci derece reiki uyumlaması evrensel yaşam gücü enerjisini kişiye açar. Ellerdeki çakralar uyumlama ile açılır. Şifa niyetiyle ellerin ile bir canlıya dokunulması ile yüksek bir enerji o canlıya aktarılır.

Reiki 1. Aşama Eğitimi uyumlama ve teorik olarak iki bölümden oluşur. Teorik eğitimde öğrenci Reiki nedir, reiki nasıl çalışır, bedenimizin enerjisi, çakralar ve aura hakkında bilgilendirilir. Bundan sonra Reiki nasıl yapılır ve Reiki kullanımı hakkında bilgi verilir. Sonrasında kişi uyumlanır. Reiki’ye uyumlanma işlemi ülkemizde el verme olarak tabir edilen işlemine benzemektedir. Bu aşamadan sonra kişi hem kendine hemde diğer kişilere fiziksel olarak Reiki enerjisi verebilecek duruma gelir.

Bu aşamadan sonra öğrenci eğitimde gösterildiği şekilde reiki tekniği ile gösterilen bölgelere ellerini gösterildiği pozisyonlarda koyup, Reiki’ye bağlanması yeterlidir. Bu işlem için herhangi bir konsantrasyon gerekmez kişinin istemesi yeterlidir. Bu Reiki yeteneği hayat boyu kaybedilmez. Ancak Reiki’nin enerjisi kullandıkça artarak devam eder. Reiki sembolleri bu aşamada öğretilmez.