Hipnoz ile Regresyon

Regresyon geriye gitmek veya kaynağa dönmek anlamındadır. Regresyon çalışması özetle bir kişiye zihnindeki anılarda geriye doğru gidebilmesi için yol göstermektir. Bu çalışmada zihin bebeklik, çocukluk veya gençlik dönemine gidebilir. Bu anılar genellikle “geçmiş yaşamlar” olarak adlandırılmaktadır.

Hipnoz ile regresyon uygulamasında tedavi olacak kişinin iyileşmesini istediği sorunun veya konunun geçmişteki sebepleri araştırılır. Hipnoz ile regresyon ile sorunun kaynağına gidilerek çözümlenmesi hedeflenir. Örnek vermek gerekirse yalnızlık korkusu veya bastırılmış öfke problemi olan bir kişide bu problemin başlangıcı bu kişinin erken çocukluk döneminde oluşmuş olabileceği gibi daha önceki hayatlarından birinde oluşmuşta olabilir. Regresyon uygulamasında geçmişte yaşanılmış olaylardan dolayı taşıdığımız farklı enerjiler değiştirilmekte ve dönüştürülmektedir. Bununla birlikte hipnoz ile kazanılan farkındalık ve anlayış, zihinsel ve ruhsal dolayısıyla bedensel iyileşmeyi de yanında getirmektedir.

Regresyon tedavisi yapan kişi, tedavi olacak kişinin bilinçaltında geriye doğru gitmesine, kaynağa ulaşıp keşfetmesine yol göstermek amacıyla çeşitli regresyon teknikleri kullanabilir. Regresyondan faydalanmak için reenkarnasyon inancına sahip olmanız gerekli değildir. Bilinçaltından gelen ve her hikaye her danışan için kendine özel ve eşsizdir.

Regresyon tedavisi, Depresyon ve kaygı bozuklukları tedavisinde, her türlü fobi korkularının tedavisinde, sosyalleşme sorunlarının tedavisinde, tıbbi olarak açıklanamayan sorunların ve ağrı tedavisinde, her türlü ilişki sorunlarının tedavisinde ve istenmeyen alışkanlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bununla birlikte asıl en önemlisi farkına varmak ve kendi ruhsal varlığını tanımak gibi kesinlikle her bireyin ihtiyaç duyduğu pek çok alanda faydalanılmaktadır.