Hipnoz ile Tedavi

Hipnoz ile tedavi hayatta yaşadığınız bir çok sorunun tedavisinde kullanılabilmektedir. Hipnozun tedavi amacıyla kullanıldığı bazı sorunlar şunlardır.

Tıp alanında ağrı tedavisinde kullanılır. Migren, kronikleşmiş ağrı tedavisi, ağrısız doğum ve kanser ağrılarında kullanılabilmektedir. Cerrahi alanında anestezi için kullanılır. Diş çekimi ve bazı ameliyatlarda kullanılabilmektedir. Ayrıca psikosomatik hastalıkların tedavisinde kullanılır. Ülser, astım, hipertansiyon ve siğil tedavisi gibi hastalıkların tedavisinde kullanılabilir.

Psikiyatri alanında hipnoz özellikle kullanılmaktadır. Gece yatağa kaçırma, kekemelik, obezite, sigara bağımlılığı, fobilerin tedavisinde, cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde, yeme bozuklukları tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Kişisel gelişim alanında hipnoz yine sıklıkla kullanılmaktadır. Ders çalışma isteksizliği, enerji düşüklüğü, öğrenme bozukluğu, motivasyon, hafıza ve hatırlama gibi sorunları düzeltmek ve eğitim alanında performans arttırmak için kullanılmaktadır. Enerji düşüklüğü, motivasyon eksikliği, konsantre olamama gibi sorunları düzeltmek ve spor alanında performans arttırmak için kullanılmaktadır. Ayrıca sosyal ortamlarda aşırı korku ve heyecan, duygu ve düşüncelerini ifade edememe, kendine güvensizlik ve karşı cinsle ilişkilerde sorunları düzeltmekte ve kişisel gelişim alanında performans arttırmak için kullanılmaktadır.

Bununla birlikte hipnoz ile zayıflama yöntemleri sıkça talep edilen tedavilerdendir. Hipnoz ile zayıflama ile ilgili ek bilgiyi buradan bulabilirsiniz. Hipnoz ile sigara bırakma tedavileride en çok soru aldığımız konulardandır. Hipnoz ile sigara bırakma için buradan bizi takip edebilirsiniz.