Ho’oponopono Nedir?

Ho’oponopono Nedir?

Ho’oponopono karşımızdaki kişinin yaşadığı sıkıntıları öğrendiğimiz anda kendi sorunumuzmuş gibi algılayıp içimizde bundan arınma ve karşımızdaki kişiyide arındırma yöntemidir. Ho’oponopono tekniği yıllardır Amerika, Avrupa, Avustralya, Asya Rusya’da aktif olarak kullanılmaktadır. Ho’oponopono yöntemi ile sadece bizler değil her şey arındırılabilir.

Ho’oponopono sorun olarak yaşanılan hatıralarımızı serbest bırakmayı amaçlar. Hawai kökenli bir sorunlardan arınma ve sorun çözme yöntemidir. Ho’oponopono, Morrnah Nalamaku Simeona isimli kişi tarafından geliştirilmiştir. Bu kişi bir Hawai Kahuna Lapa’ausıdır.

Kahuna kelime anlamı olarak açık olmayan veya gizlenmiş anlamındadır. Kahuna terimi “Giz elçisi” olarak çevrilebilmektedir. Ayrıca bilgiyi öğreten ve bilgi üzerinde çalışmalar yapan grubun üyelerine verilen bir isimdir. Bir kaynağa göre de Kahuna’da 10 çeşit (seviye) vardır. Lapaʻau bunlardan biridir. Kelime anlamı olarakta tıbbi iyileşme uygulamalarını uygulayan bir kişi anlamına gelmektedir.

Ho’oponopono yöntemi tüm bilinen ve bilinmeyen negatif enerjileri, pozitif olanla değiştirir ve sizi arındırır. Bunun içinde sevgiyi kullanır. Ho’oponopono ile Öz Benlik aşamaları kişinin kendi öz benliğini anlaması ile başlar. Hayatına yeniden denge ve huzur katmasını sağlar. Ho’oponopono uygulaması hakkında ve nasıl yapılacağı konusunda eğitimler veren Dr. Hew Len‘in çok emek vermektedir. Ho’oponopono çalışmasının tüm dünyaya tanıtılmasında büyük katkıları vardır.

Umarım yazımızda Ho’oponopono nedir sorusuna cevap bulabilmişsinizdir. Bundan sonraki yazımda Ho’oponopono nasıl uygulanır konusunda sizlere bilgi vermek istiyorum. Ho’oponopono nasıl uygulanır yazımıda keyifle okumanız dileklerimle…