Ho’oponopono Tekniği Nedir?

Ho’oponopono yöntemi; karşımızdaki insanın yaşadığını duyduğumuz öğrendiğimiz anda bizim sorunumuz olarak algılayıp kendi içimizde bundan arınarak karşımızdakini de arındırma yolunu öğretiyor. Sadece insanlar değil her şeyi arındırıp temizlemenin yoludur bu. Tüm bilinen ya da bilinmeyen negatif enerjileri, pozitif olanla değiştirerek arındırır. Ho’oponopono tekniği içinde sevgi yi kullanır. 4 temel kalıp vardır.

Seni seviyorum.

Özür dilerim.

Lütfen beni affet.

Teşekkür ederim.

Dr. Hew Len’in Ho’oponopono ile Özbenlik iyileştirme şekli öncelikle “Özür dilerim” ve “Lütfen beni affet” demektir. Bunu bir şeyin – ne olduğunu bilmediğiniz bir şey – beden/zihin sisteminize girmiş olduğunu kabul etmek için söylersiniz. Oraya nasıl girdiği hakkında hiçbir fikriniz yoktur. Bilmek zorunda değilsiniz.

Eğer fazla kilolu iseniz, sizi bu hale getiren progama yakalanmışsınızdır sadece. “Özür dilerim” derken, Tanrı’ya içinizden size getirmiş olduğu şey için af dilediğinizi söylüyorsunuz. Tanrı’dan sizi affetmesini istemiyorsunuz; Tanrı’dan sizin kendinizi affetmeniz için size yardım etmesini istiyorsunuz.

Bundan sonra, “Teşekkür ederim” ve “seni seviyorum” dersiniz. “Teşekkür ederim dediğiniz zaman, minnettarlığınızı ifade etmiş oluyorsunuz. Sorunun onunla ilgili olan her şeyin mutlak iyiliği için çözüleceği inancınızı gösteriyorsunuz. “Seni seviyorum” tıkanık enerjinin akmasını sağlar. Sizi Tanrı’ya bağlar. Sıfır konumu saf sevgi ve sıfır limiti olduğu için, sevginizi ifade ederek o konuma gelmeye başlıyorsunuz.

Bundan sonra olacaklar Tanrı’ya kalmıştır. Bir şekilde harekete geçmeniz konusunda içinize bir esinlenme doğabilir. Bu her neyse, onu yapın. Yapacağınız hareketten emin değilseniz, aynı iyileştirme metodunu kafa karışıklığınız için uygulayın. Ho’oponopono ile net olduğunuzda, ne yapmanız gerektiğini bileceksiniz.

Umarım yazımızda Ho’oponopono tekniği nedir sorusuna cevap bulabilmişsinizdir. Bir önceki yazımda Ho’oponopono nasıl uygulanır  konusunda sizlere bilgi vermiştim. Bir sonraki yazımda Ho’oponopono tekniği nasıl uygulanır hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Ho’oponopono tekniği nedir yazımı da keyifle okumanız dileklerimle…