Melek Terapisi

İçinde melek inancı ve Allah sevgisi olan her insanın yapabileceği ancak ilk başta inanamadığı ya da aklının inanmak istemediği bir terapi şeklidir. Doreen Virtue Melek Terapisi için şu şekilde bir açıklama yapar;

Ruhunuzu yükseltmek için, Melek aleminin tüm üyeleri ve koruyucu melekleriniz sizlerden olumsuz düşünce ve korkuların etkilerini serbest bırakmaya ve ruhunuzu yükseltmeye yardımcı olmaktan çok mutlular. Meleklerin amacı her şeyden çok, Allah’ın sevgisini anlayabilecek bilince ulaşmamızdır. Bu şekilde Allah sevgisini engelleyen herhangi bir olumsuzluğun tüm kalıntılarını temizlemek ve o olumsuzluklardan uzaklaşmamıza yardım etmek onlar için en keyifli iştir. Melekler her an yanımızdalar ve yanımızda olmaya devam edecekler. Melekler sizin daha önce olumlu veya olumsuz yaptığınız ne olursa olsun koşulsuz severler.

Doreen Virtue

İnanılmaz bir değişim başladı. Şuana kadar hiç görülmemiş, görkemli bir ruhani uyanış başladı. Bu özel varlıklar olan meleklerle yaşamak bu özel zamanda hayatımızı güzelleştirmek için çok önemlidir. Bizlere rehberlik etmek ve koruyuculuk etmek, ruhani hislerimizi kuvvetlendirmek için koruyucu melekler bekliyorlar. Ancak bizler korkularımız, kalıplarımız ve egomuz yüzünden onların sevgi dolu melek mesajlarını tam olarak algılayamıyoruz.

Melekler ruhani ışık varlıklarıdır. Dünyaya geldiğimiz ilk andan itibaren bizim yanımızdalar. Bize yol göstermekteler ve melek rehberliğini izlememiz için çalışmaktalar. En ulvi görevleri ise insanlar ile Allah arasında mesaj taşımaktır. Allah ile olan ilişkimiz melek alemi ile olan ilişkimize bağlıdır. Her bir birey Allah’ın bir parçası olarak ilahi bir kıvılcıma sahiptir.

Tüm tarihler boyunca Allah’tan ve onun yüce sevgisinden ayrı kalmadık. O daima bizim yanımızdadır. Bize doğru yolu göstermektedir. Ruhlarımız onun yüce suretinden yaratılmıştır.

Allah her şeyi bilen ve her şeyi sevendir ve her yerdedir. Bizlerde bu yüce niteliklere sahibiz. Melek terapisi ile öğrenmemiz gereken tek şey onunla olan ilişkimizi nasıl geliştirebileceğimizi bilmek ve ilahi rehberliğin ışığında hayatımızın nasıl güzelleştiğini görebilmek.

Biz Allah ile sürekli iletişim kurma sanatını öğrendiğimizde Allah’ın izniyle her hareketimize ve düşüncemize güçlü bir melek rehberliği ile başlarız. Özgür irademize melekler saygı gösterirler. Ancak Allah dualarımıza uygulanabilir öğütler verecektir. Mucizeler, eş zamanlılıklar ve tesadüfler hayatımıza girmeye başladığında meleklerin ışığını üzerimizde hissedeceğiz.