Reiki Nedir?

Reiki nedir?

Reiki kelime anlamı olarak Evrensel yaşam enerjisi demektir. Japonca’da Rei ( Evrensel ), Ki ( Yaşam enerjisi ) anlamındadır. Mikao Usui tarafından 1900’lü yılların başında eski şifa yöntemlerinin araştırılmasıyla keşfedilmiştir. Çok eski tarihlerde de Reiki bilinmesine rağmen Usui Reiki‘nin günümüze ulaşmasındaki en önemli kişi Mikao Usui’dir.

Reiki’de herhangi bir reiki inancı veya dini yoktur. Her inanca sahip kişiler tarafından kolayca uygulanabilir. Reiki enerjisi şifa ve iyi niyet için kullanılmalıdır. Reiki tıbbi tedaviye destek olan bir alternatif tıp şeklidir ve tıbbı kesinlikle reddetmez. Reiki uygulama yapan kişiler hastaların öncelikle tıbbi tedavi görmesi gerektiğini savunurlar.

Reikinin herhangi bir yan etkisi veya zararı yoktur. Reiki tedavisi tıbbi tedaviyi tamamlayan bedensel ve zihinsel gerginliklerden kurtulmayı amaçlayan bir tedavidir. Reiki ile tedavi bağımlılıklardan kurtulmada, yorgunlukların giderilmesinde, kullanılan ilaçların yan etkisinin azaltılmasında sıklıkla kullanılır. Reiki Dünya üzerinde bir çok hastane tedaviyi tamamlayıcı olarak kabul edilmektedir.

Reikinin kullanımından önce bir Reiki master tarafından uyumlanmak gereklidir. Ellerde bulunan çakralar Reiki uyumlama ile açılır ve reiki enerjisi akar. Reiki enerjisi evrenseldir ve hiç kimsenin tekelinde değildir. Reiki ile her insan kendi kendinin şifacısı olabilir.

Farklı seviyelerde Reiki eğitimi bulunmaktadır. Ayrıca her sevinin altında da aşamalar vardır. Reiki eğitimi için bir reiki okuluna gitmek şart değildir. Esas önemli olan Reiki ustanızın ( Reiki Master ) yeterliliğidir. Reiki eğitimi için bulunduğunuz şehir veya ülke önemli değildir. Reikiyi Türkiyenin herhangi bir şehrinde almak ile Reiki izmirde almak arasında bir fark bulunmamaktadır. Daha öncede dediğim gibi önemli olan reiki hocalarının kalitesidir.

Umarım yazımızda reiki nedir sorusuna cevap bulabilmişsinizdir. Bundan sonraki yazımda reiki nasıl yapılır konusunda sizlere bilgi vermek istiyorum. Reiki nasıl yapılır yazımıda keyifle okumanız dileklerimle…