Transformal Nefes

Transformal Nefes aşamasında ilk olarak nefes alma mekanizmasını açmamız gerekir. Nefes solunum sistemimiz alt karından başlar ve göğsün üst kısmına gelir. Bu bölgeler nefes egzersizleri ile birbirine bağlanırsa kişinin aldığı oksijen seviyesi en ideal düzeye gelir. Nefes terapisi ile kişinin vücudu iyileştirici etkiler alır ve kişinin zindeliği artar. Kişinin huzuru ve enerjisi artar. Diyafram nefesi ile kasların ve alt karnın kullanılması sırt ağrısı ve hazımsızlık şikayetleri kısa zamanda iyileşme gösterir.

Transformal nefes tekniğinin ikinci aşamasında geçmişte yaşanan sıkıntılar, çocukluk sıkıntıları, doğum travması, bastırılmış duygular ve olumsuz düşünceler iyileştirilir. Doğru nefes alma ile oksijenin bize verdiği yüksek frekanslı titreşim ile bedenimizdeki elektromanyetik alan değişir. Bunu iyice kavradığımızda nefes tekniklerinin önemi anlarız. Doğru nefes alma teknikleri ile zihnimizdeki enerji tıkanıklıkları açılır.

Bilinçaltı düzeyinde hissetme ve düşünme diyafram nefesi nasıl alınır ile mümkündür. Kişilerin kendine özgü bir nefes alış şekli vardır. Yine de bazı ortak nefes alma modelleri bulunmaktadır. Ancak kişilerin farklı durumlarda nefes alış şekilleri kişiye özgüdür. Nefes alma teknikleri ile kaybettiğimiz doğal nefes alma becerimizi yeniden kazanabiliriz. Nefes eğitimi ile doğal yaşamda kaybettiğimiz yolumuzu bulmamız sağlanır. Doğru nefes almak sağlık, neşe ve sevgi dolu bir yaşamın anahtarıdır.

Son olarak Transformal Nefes’in üçüncü aşaması ruhsal düzeydir. Yaşam gücü bilinç düzeyini geliştirir ve bilincimizi değiştirerek bunu günlük yaşama uyarlar. Nefes nedir sorusu bu şekilde insan içinde netlik kazanır. Doğrular zaten kişinin içindedir. Doğru nefes nasıl alınır çözüme kavuştuğunda aksaklıklar ortadan kalkar.

Transformal nefes nedir?

Transformal Nefes etkili ve güvenlidir. Kişinin diyaframdan nefes alması ile tüm bilinç düzeyleri olumlu bir şekilde gelişir. Nefes açma teknikleri ile fiziksel düzeyde açma ve temizlenme gerçekleşir.

Nefes terapisi nasıl yapılırın olumlu sonuçlanması ile hücrelerin sağlıklı olması için gerekli olan oksijenin kanda zengin olması sağlanır. Oksijenin kanda çoğalması doğru nefes teknikleri ile hem hastalıkların iyileşmesi hem de sağlıklı olma için gereklidir.

Zihinsel ve duygusal düzeyde nefes terapisi nedir sorusuna cevap bulduğunuzda herşey tamamlanmıştır. Transformal nefes Judith kravitz‘in uzun yıllar üzerinde çalıştığı ve geliştirdiği bir sistemdir. Transformal nefes terapisi rahatlama duygusu verir ve stresleri ortadan kaldırır.