Transformal Nefes Tekniği Nedir?

35 yıldır Avrupa ve Amerika’da uygulanıyor. Kurucusu Amerikalı Judith Kravitz. Bu teknikle yaptığı şey nefes sistemindeki blokajları açarak, oksijenin vücutta kesintisiz dolaşımını sağlamaktır. Transformal Nefes; kişide fiziksel, zihinsel ve duygusal bütünlük sağlayan ve sistemde önemli düzeyde iyileşme gerçekleştiren ve kişinin ruhsal yapısını güçlendiren güçlü bir tekniktir.

Bir düşünün. Yaşamımız ilk ve son nefesimiz arasında ki sürede gerçekleşir. Hiç bir şey nefes kadar gerekli ve şu anda değildir.Yemek yemeden 3 hafta, su içmeden bir kaç gün yaşayabiliriz. Fakat pek çoğumuz nefessiz ancak bir kaç dakika dayanabiliriz. Bu da canlı kalabilmemiz için nefesi gerekli kılıyor.

Eğer genel olarak konuşursak, biliyoruz ki, Transformal Nefes tekniği ni kullanmadan önce solunum sistemimizin ancak %30 kapasiteyle kullanırız ve ayrıca sistemimize çok az yaşam gücü alabiliriz.

Yapılan araştırmalar yetişkinlerin yüzde 90’ının nefes alma kapasitelerinin sadece yüzde 30’unu kullandıklarını gösteriyor. Bunun sebebi, yaşadığımız fiziksel ve duygusal travmalar sonrasında diyaframımızı her geçen gün daha az kullanmaya başlamamız.

Unutmayalım ki, yaşam mucizesini mümkün kılan sadece nefestir. Nefesle alınan oksijen hücrelerimizin en önemli besinidir. Transformal Nefes ile bedensel ve ruhsal yapımızı en üst seviyeye çıkarmak bizim elimizde.

Umarım yazımızda Transformal Nefes Tekniği Nedir sorusuna cevap bulabilmişsinizdir. Bir önceki yazımda diyafram nefesi nasıl alınır konusunda sizlere bilgi vermiştim. Bir sonraki  yazımızda Transformal Nefes Nasıl Alınır ve Nasıl Uygulanır konusundan bahsedeceğiz. Bu yazımızı da keyifle okumanız dileklerimle…