Transformal Nefes Nedir?

Transformal Nefes Nedir?

Transformal Nefes oksijenin vücutta etkili bir şekilde dolaşımını sağlayan ve nefes sistemimizdeki blokajları açan en etkili nefes tekniklerindendir. Transformal Nefes tekniği kişide zihinsel, fiziksel ve duygusal bütünlük sağlayan ve kişinin öz gerçekliğini ortaya çıkaran güçlü bir şifa ve arınma tekniğidir. Kurucusu Amerikalı Judith Kravitz‘tir. Transformal Nefes 2004 yılında İngiltere’de en iyi tamamlayıcı tıp ödülünü almıştır.  35 yıldır Amerika ve Avrupa’da uygulanıyor.

Yaşamımız ilk ve son nefesimiz arasında ki sürede geçer. Yemek yemeden bir kaç hafta, su içmeden bir kaç gün yaşayabiliriz. Ancak nefessiz ancak bir kaç dakika dayanabiliriz. Bu da canlı kalabilmemiz için nefesi gerekli kılıyor. Hiç bir şey nefes kadar gerekli değildir.

Yapılan araştırmalar insanların %90 olan nefes alma kapasitelerinin sadece %30’unu kullanabildiklerini gösteriyor. Bunun sebebi yaşanan duygusal ve fiziksel travmalar ve bunun sonucu olarak diyaframımızı her geçen gün daha az kullanmamız. Yaşanan duygusal ve fiziksel travmalar nefes sistemimizde tıkanıklıklara neden olmaktadır. Bunun sonucunda da hücre sağlığı için gerekli olan oksijenin vücuda alınması engellenmiş oluyor. Haliyle vücudumuza çok az yaşam gücü almaktayız.

Nefes yaşam mucizesini mümkün kılmaktadır. Nefes ile vücuda alınan oksijen hücrelerimizin en önemli besin kaynağıdır. Transformal Nefes ile ruhsal ve bedensel yapımızı en üst seviyeye çıkarabilir. Transformal Nefes ile kişi farkında olmadan düzenli diyafram nefesi almaya başlar. Doğru nefes alma ile artan oksijen miktarı vücudumuzun çalışma kapasitesi artırır.

Umarım yazımızda Transformal nefes nedir sorusuna cevap bulabilmişsinizdir. Bundan sonraki diyafram nefesi nedir yazımıda keyifle okumanız dileklerimle…