Transformal Nefes Nasıl Alınır ve Nasıl Uygulanır?

Transformal Nefes Dr.Judith Kravitz’in 35 yıllık çalışmalarının eseridir. Diğer nefes tekniklerini inceleyerek onları zihinsel ve enerjisel açılımlar sağlayan ek teknikler ile de besleyerek geliştirmesiyle oluşturulmuştur. Nefes sürekli akan bir dalgaya benzer. Ağızdan alınan nefes, karından başlayarak tüm solunum sisteminizi birbirine bağlar.

Nefes alış-veriş esnasında hiç duraklamadan nefes verildiğinde vücut rahatlar. Sonra bu süreç hiç ara vermeden tekrarlanır. Bu model, yüksek enerjili bir kapalı devre oluşturur ve bu devrenin içinde dönüşüm süreci doğal olarak meydana gelir. Seans süresince, bilincin tüm seviyelerinde dönüşüm geçirilmektedir. Her seansta doğum travması, geçmiş yaşam travmaları, bastırılmış duygular ve negatif düşünce modelleri güvenli ve hızlı şekilde iyileşir.

transformal nefes nasıl alinir nasil uygulanir

TRANSFORMAL NEFES NASIL ALINIR?

Seans sırasında tam, bağlantılı ve derin diyafram nefesi alınır. Diyaframatik nefesle birlikte; vücut haritası, tonlama, kundalini, olumlama teknikleri gibi destekleyici yöntemler uygular. Nefes seansı boyunca nefes ağızdan alınıp ağızdan veririlir. Nefes alış ve verişi arasında bir duraklama olmaz. Nefes alışı uzun verişi kısa ve rahatlamış şekilde olmalıdır. Sadece nefese odaklanılmalıdır. Böylece kişi tüm solunum yolunu kullanarak etkin ve doğru nefes almayı öğrenir.

Her organizma düzgün bir şekilde çalışabilmek için elektriksel aktiviteye gereksinim duyar. Bu elektrikselliğin üretilebilmesi için, hücrelerdeki sodyum-potasyum pompalarını çalıştırmak amacıyla vücudumuzun kan dolaşımında yeterli oksijene ihtiyacı vardır. Uygulanan diyaframatik nefes çalışması, lenfatik sistemin etkin çalışmasını stimule edilerek, hücrelerin elektrik akımını oluşturabilmesi için gerekli olan oksijeni almasını sağlar ve vücut kendi kendisini iyileştirme sürecini başlatır.

Transformal Nefes, fiziksel sürecin yanısıra, enerji bedenimizde de bir hareketlilik yaratır. Bedenimizde hastalılara yol açan düşük frekanslı enerjiler, bağlantılı diyafram nefesinin oluşturduğu yüksek frekanslı enerjiye doğru yükselerek pozitife dönüşür. Transformal Nefes, kısıtlı nefes alma modellerini derin ve tam diyafram nefesine dönüştürür. Bu dönüşüm sırasında fiziksel ve ruhsal düzeydeki negatif enerji blokajları çözülerek daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bilinç seviyesine ulaşılır.

TRANSFORMAL NEFES NASIL UYGULANIR?

Bu tekniği uygularken neler yapmalıyız?

Yaşamımıza nasıl devam etmeliyiz?

Transformal Nefes sonucunda yapmamız gereken herhangi bir şey yok. Transformal Nefes zaten kendiğinden bize nefes farkındalığı verecek ve daha rahat nefes almamızı sağlayacaktır.

Transformal Nefes tekniğinin bize sağladığı artılar nedir?

Alt karın ve diyafram kaslarının kullanılması sayesinde, hazımsızlık ve sırt ağrısı gibi fiziksel şikâyetler kısa sürede iyileşir. Transformal Nefes tekniği nin önceliği, solunum sistemimizin açılmasıdır. Bu da, alt karın bölgesinden başlanarak, mide bölgesinden (solar pleksus) geçer ve göğsün üstüne ulaşır. Bu bölgeler birbirine bağlanırsa, insanın aldığı oksijen düzeyi en uygun düzeye yükselir. Transformal Nefes sayesinde oksijen ve yaşam gücü bu bölgelerdeki hücrelere gider. Kişinin enerjisi ve huzuru artar.

Bu sürecin ikinci düzeyinde olumsuz düşünceler, bastırılmış duygular, doğum travması, çocukluk travmaları ve geçmişte yaşanmış travmalar iyileştirilir. Tüm davranışlar ve eylemler, bir duygunun veya inancın sonucudur. Davranışlarımızı değiştirmek istiyorsak, duygusal ve zihinsel düzeyde değişiklik yapmamız gerekir. Transformal Nefes tekniğinin kullanılması ile vücudumuzda oksijen ve yaşam enerjisinin (chi) yol açtığı yüksek frekanslı elektromanyetik alan duygusal çöplerimizin oluşturduğu düşük frekanslı enerjileri değiştirerek yükseltir. Bunun bilincine vardığımızda, nefes almanın daha bilimsel ve metafiziksel bir unsuru devreye girer. Fiziksel “yükleme yasasına” göre, düşük frekanslı enerji, yüksek frekanslı enerjiye maruz kaldığında yükselir ve yüzeye çıkar. Ve bu yükselme kalıcıdır. Bunun transformal nefes alma sürecindeki anlamı; yüksek frekanslı enerjinin, bilinçaltındaki düşük frekanslı enerjiyi dönüştürdüğüdür.

Umarım yazımızda Transformal Nefes Nasıl Alınır ve Nasıl Uygulanır sorusuna cevap bulabilmişsinizdir. Bir önceki yazımda Transformal Nefes Tekniği Nedir konusunda sizlere bilgi vermiştim. Bir sonraki  yazımızda görüşmek üzere…